Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biznes

17 maja 2011 r.
17:15
Edytuj ten wpis

Wybieramy Biznesmena Roku Dziennika Wschodniego

Autor: Zdjęcie autora (MAG) (KP)
0 0 A A
Wybieramy Biznesmena Roku 2011 Dziennika Wschodniego
Wybieramy Biznesmena Roku 2011 Dziennika Wschodniego

W tym roku wraz z naszymi Czytelnikami wybierzemy najlepszego szefa firmy w województwie lubelskim ostatnich 15 lat. W jubileuszowym dodatku Złota Setka, który ukaże się w połowie czerwca poznamy "Biznesmena Dziennika Wschodniego”. Już można głosować na złotą dziesiątkę.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Budowali swoje przedsiębiorstwa od podstaw. Zarządzają spółkami giełdowymi, które pną się w górę pod ich kierunkiem. Firmy, których są właścicielami, prezesami lub dyrektorami osiągają znakomite wyniki finansowe i są wizytówką naszego regionu.

Wybrana przez nas złota dziesiątka najlepszych szefów lubelskich firm działa w biznesie od wielu lat. Ich nazwiska to uznana marka. Kilku z nich, na przestrzeni ostatnich 15 lat, od kiedy ukazuje się prestiżowy dodatek Złota Setka Ranking Największych Firm Lubelszczyzny, było już nagradzanych przez naszą kapitułę tytułem Biznesmena Roku Dziennika Wschodniego. Inni byli o włos od tej nagrody. Dlatego w jubileuszowym roku dodatku Złota Setka postanowiliśmy oddać głos również naszym Czytelnikom. Swoimi głosami mogą oni zdecydować o przyznaniu prestiżowego wyróżnienia wybranemu kandydatowi. Będzie ono o tyle wyjątkowe, że uhonoruje ostatnie 15 lat działalności.

Głosowanie rusza dzisiaj i potrwa do 6 czerwca do godz. 23:59. Biznesmena Dziennika Wschodniego wybranego przez naszych Czytelników nagrodzimy na uroczystej gali w Dworze Anna w połowie czerwca. Zaprezentujemy wtedy również jubileuszowy dodatek Złota Setka Ranking Największych Firm Lubelszczyzny. Natomiast kapituła Dziennika Wschodniego tradycyjnie przyzna nagrodę dla Biznesmena Roku.

Sylwester Bogacki
prezes zarządu Wikana S.A.
(sms: biznes.1 pod numer 71466)

Absolwent zarządzania i marketingu na UMCS w Lublinie. Ukończył także studia podyplomowe na kierunku rachunkowość i finanse przedsiębiorstw w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego oraz studia podyplomowe MBA w Lubelskiej Szkole Biznesu /Universitet of Central Lancaschire.
Jest wykładowcą w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Angażuje się także w działalność innych podmiotów jest członkiem rady nadzorczej Kredyt Inkaso S.A., Sanwil Holding S.A. i Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wikana Sp. z o.o. w Lublinie. Wikana S.A. jest spółką giełdową stojącą na czele grupy kapitałowej zajmującej się przede wszystkim realizacją projektów deweloperskich – zarówno mieszkaniowych jak i komercyjnych. (KP)

Jacek Bury
prezes zarządu Bury sp. z o. o.
(sms: biznes.2 pod numer 71466)

Absolwent Akademii Rolniczej w Lublinie oraz studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Od 1992r. prowadzi własną firmę. Stałe poszerzanie działalności zaowocowało nawiązaniem współpracy jako autoryzowany partner serwisowy z firmą MAN oraz zaangażowaniem w projekt stworzenia nowoczesnego centrum edukacyjnego "Sfera” (połączenie I Społecznej Szkoły Podstawowej przy ul. Herbowej oraz Gimnazjum i Liceum im. J. III Sobieskiego). Potwierdzeniem umiejętności menedżerskich są liczne nagrody uzyskane przez firmę m.in. "Gazela biznesu”, "Diamenty Forbesa”, certyfikat "Przejrzysta Firma”, Świadectwo AEO. (KP)

Grzegorz Dębiec
współwłaściciel Galerii OLIMP, prezes zarządu PHUT TRANSHURT sp. z o.o.
(sms: biznes.3 pod numer 71466)

Ukończył studia na Politechnice Lubelskiej na wydziale budownictwa. Pracował w LSS "SPOŁEM”, potem w PTSB "TRANSBUD – LUBLIN”. W 1990 r. został jego dyrektorem i przekształcił w aktualnie działający PHUT "TRANSHURT”. Spółka najpierw była właścicielem Giełdy "Na Górce”, potem powstało Centrum Motoryzacyjno-Techniczne (CMT). W 2001 roku powstała I część Galerii OLIMP, później następne. Jest prezesem zarządu Lubelskiego Forum Pracodawców i członkiem zarządu Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.
Za swój największy sukces uznaje swoją rodzinę oraz firmę. Jego marzeniem jest postawienie najwyższego w Lublinie wieżowca biurowego. (KP)

Roman Górny
dyrektor generalny i prezes zarządu Herbapol-Lublin S.A.
(sms: biznes.4 pod numer 71466)

Od 1993 roku w branży spożywczej. Od 1995 r. w przedsiębiorstwach: Bałtyk/Fazer Polska, Zakładach Przemysłu Tłuszczowego Olvit, Atlanta Poland S.A. W latach 2001-2005 w Polskiej Federacji Producentów Żywności. Herbapol Lublin to firma z ponad 60-letnią tradycją zielarską. Jest liderem na rynku produktów zielarskich, syropów spożywczych oraz herbat. Potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów jakości i bezpieczeństwa są liczne certyfikaty m.in. ISO 22000 System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności, GMP – Dobra Praktyka Wytwarzania w przemyśle farmaceutycznym, ECO – standard wymagań dotyczących pozyskiwania surowców ekologicznych. (KP)

Paweł Jarczewski
prezes zarządu Zakładów Azotowych Puławy S.A.
(sms: biznes.5 pod numer 71466)

Od kwietnia 2008 roku prezes Zarządu Zakładów Azotowych Puławy SA, w których w latach 2002-2006 sprawował też funkcją dyrektora handlowego. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, Wydział Handlu Zagranicznego, Kierunek: Ekonomika i organizacja handlu zagranicznego. Członek Zarządu Fertilizer Europe (Europejskie Stowarzyszenie Producentów Nawozów). Członek konwentu Politechniki Lubelskiej i UMCS w Lublinie. Członek Rady ds. Innowacji Województwa Lubelskiego. W okresie jego kadencji ZA zanotowały rekordowe wyniki finansowe za rok 2007/2008 i stawiły czoło światowej recesji. W 2011 roku – roku jubileuszu 50-lecia spółka pod jego przewodnictwem oddała wspólnie z francuskim partnerem kolejną inwestycję o wartości 500 mln zł. Kilka dni temu "Puławy” przejęły producenta nawozów wieloskładnikowych z Gdańska – GZNF Fosfory. (MAG)

Artur Kawa
prezes zarządu Emperia Holding S.A.
(sms: biznes.6 pod numer 71466)

Założyciel, prezes zarządu i dyrektor generalny Emperia Holding S.A., jednej z największych grup handlowych w Polsce. Z handlem związany od 1990 roku, pod jego kierownictwem spółka przekształciła się z małego, lokalnego przedsiębiorstwa w prawdziwego giganta polskiego handlu FMCG. Jest absolwentem Politechniki Lubelskiej. Posiada również stopień MBA University of Minnesota. Poza działalnością zawodową poświęca się projektom społecznym. Jest m. in. członkiem zarządu Rady Przedsiębiorczości Lubelszczyzny i członkiem Rady Rozwoju Lublina, uczestniczy również w pracach konwentu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jest współzałożycielem Fundacji Lubelskie Centrum Żeglarstwa, która planuje zbudować nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie nowoczesny ośrodek żeglarski. (MAG)

Jan Kidaj
prezes zarządu Aliplast sp. z o.o.
(sms: biznes.7 pod numer 71466)

Od 2002 roku jest prezesem zarządu Aliplast Sp. z o.o. Spółka jest częścią międzynarodowej grupy Corialis. Aliplast to wiodący na rynku europejskim producent systemów aluminiowych dla budownictwa. Firma koncentruje się na projektowaniu i dystrybucji architektonicznych systemów profili oraz usługach malowania proszkowego i gięcia łuków. Dwa lata temu rozpoczęła budowę nowej siedziby oraz zaplecza magazynowo-produkcyjnego w SSE Europark Mielec, podstrefa Lublin. Aktualnie spółka zatrudnia 132 osoby, posiada blisko 400 odbiorców w kraju i za granicą. (KP)

Jan Szulżyk
dyrektor naczelny Pol-Skone sp. z o.o.
(sms: biznes.8 pod numer 71466)

Od zawsze związany z branżą drzewną. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na Wydziale Technologii Drewna. Na początku kariery zawodowej pracował w Zamojskiej Fabryce Mebli, potem w Spółdzielczych Zakładach Meblarskich. W 1990 r. przekształcił je w firmę Pol-Skone, która produkuje okna i drzwi. Od początku pełni w niej funkcję dyrektora naczelnego. – Zaczynaliśmy od 120 pracowników. Teraz firma posiada 3 fabryki i zatrudnia 900 osób. Jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się firm w Polsce i jednym z największych pracodawców na Lubelszczyźnie – zaznacza dyrektor Szulżyk. – Nasze produkty powstają z wysokiej jakości drewna i spełniają najwyższe standardy związane z ochroną środowiska. (KP)

Mirosław Taras
prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A.
(sms: biznes.9 pod numer 71466)

Studia magisterskie ukończył w 1980 roku na Wydziale Górniczym – specjalizacja Projektowanie i budowa kopalń w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W roku 1996 r. ukończył podyplomowe studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie Zarządzania Finansami Przedsiębiorstw. Od 1980 roku związany z Lubelskim Zagłębiem Węglowym, W latach 1980-1991 oraz 1992-1998 pracował w PP KWK Bogdanka i KWK Bogdanka, następnie w firmach Lubcoal S.A. oraz Grupie Kapitałowej Lubelski Węgiel S.A. jako zastępca prezesa zarządu. Od 2001 roku ponownie w Lubelskim Węglu Bogdanka jako dyrektor Zakładu Ceramiki Budowlanej, od roku 2003 jako z-ca dyrektora ds. handlu i transportu kolejowego – prokurent. Prezes zarządu LW Bogdanka od 16 lutego 2008 roku. Największy zawodowy sukces – wprowadzenie pierwszej w historii kopalni węgla kamiennego w Polsce na Giełdę Papierów Wartościowych. (MAG)

Mariusz Tofil
prezes zarządu ICom sp. z o.o.
(sms: biznes.10 pod numer 71466)

Absolwent wydziału ekonomicznego UMCS w Lublinie. Od początku kariery zawodowej związany z branżą IT. Od 2000 roku prezes zarządu ICom Sp. z o.o. Początkowo firma prowadziła sprzedaż sprzętu komputerowego. Z biegiem czasu stała się znanym w kraju producentem komputerów, a później również serwerów i notebooków marki ICom. W tym roku jako pierwsza polska firma rozpoczęła produkcję tabletów. Zaprezentowała także własne rozwiązania tabletowe z systemami Microsoft Windows 7 oraz Linux.
Aktualnie spółka zatrudnia blisko 50 osób i posiada ok. 40 autoryzowanych punktów sprzedaży w Polsce.

LISTA NOMINOWANYCH

1. Sylwester Bogacki, prezes zarządu Wikana S.A.(sms: biznes.1)
2. Jacek Bury, prezes zarządu Bury sp. z o. o. (sms: biznes.2)
3. Grzegorz Dębiec, współwłaściciel Galerii OLIMP, prezes zarządu PHUT TRANSHURT sp. z o.o. (sms: biznes.3)
4. Roman Górny, dyrektor generalny i prezes zarządu Herbapol-Lublin S.A. (sms: biznes.4)
5. Paweł Jarczewski, prezes zarządu Zakładów Azotowych Puławy S.A. (sms: biznes.5)
6. Artur Kawa, prezes zarządu Emperia Holding S.A. (sms: biznes.6)
7. Jan Kidaj, prezes zarządu Aliplast sp. z o.o. (sms: biznes.7)
8. Jan Szulżyk, dyrektor naczelny Pol-Skone sp. z o.o. (sms: biznes.8)
9. Mirosław Taras, prezes zarządu Lubelskiego Węgla Bogdanka S.A. (sms: biznes.9)
10. Mariusz Tofil, prezes zarządu ICom sp. z o.o. (sms: biznes.10)


Pozostałe informacje

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

Niespodzianka w Olsztynie. Bogdanka LUK rozbita zagrywką

W spotkaniu otwierającym 13. kolejkę Bogdanka LUK Lublin przegrała na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3. To niespodzianka weekendowej serii gier.

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo. Bezpłatne sprawdzanie świateł w ramach kampanii

W najbliższą sobotę, 23 listopada, kierowcy w całej Polsce będą mieli okazję bezpłatnie sprawdzić stan i ustawienie świateł w swoich pojazdach. Akcja jest częścią tegorocznej edycji kampanii „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez poprawę widoczności pojazdów.

Lublin żyje teatrem
galeria

Lublin żyje teatrem

W Lublinie trwa Festiwal Teatrów Niewielkich, który od 2005 roku przyciąga do miasta twórców i miłośników sztuki scenicznej z całej Polski. To ogólnopolskie wydarzenie o charakterze konkursowym jest miejscem spotkań aktorów zawodowych i amatorów, łącząc różne pokolenia i style teatralne.

Samuel Mraz zdobył w piątek swojego ósmego gola w tym sezonie
film

Motor nie do zatrzymania. Beniaminek pokonał w Lubinie Zagłębie [zobacz bramki]

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. Tym razem podopieczni Mateusza Stolarskiego pokonali w Lubinie tamtejsze Zagłębie 2:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył były napastnik "Miedziowych" Samuel Mraz.

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy
Kraśnik

Piesek wybrał się na spacer i zaginął. Wybawcą dzielnicowy

Wczoraj wieczorem w Kraśniku, w części fabrycznej miasta, zagubił się mały, niedowidzący piesek. Dzięki szybkiej reakcji asp. Łukasza Guściory z lokalnego komisariatu, czworonóg szybko wrócił do swojej właścicielki, a cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami
Lublin

Radni na „tak”. Dwie podstawówki i jedno liceum przed dużymi zmianami

17 „za” i 13 „przeciw” – taki był wynik trzech głosowań nad przyszłością kilku lubelskich szkół na czwartkowej sesji Rady Miasta. SP19 i SP25 mają być teraz jedną szkołą. Na zmiany czeka również IV LO.

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz
ZDJĘCIA
galeria

Szkoła z wartościami i tradycją – „Szóstka” świętuje jubileusz

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie w tym tygodniu obchodzi 90. urodziny. W uroczystościach uczestniczyli dawni i obecni uczniowie.

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Pijany uderzył w latarnię w Dęblinie. To nie było jego jedyne przewinienie

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, narkotyki w kieszeni i pozytywny wynik testu na obecność środków odurzających – to bilans poniedziałkowej jazdy 26-latka z powiatu ryckiego. Mężczyzna, kierując Hondą, stracił panowanie nad pojazdem i zakończył swoją podróż na przydrożnej latarni przy ul. Podchorążych w Dęblinie.

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie
koncert
23 listopada 2024, 20:00

Witajcie w Polsce! Łydka Grubasa akustycznie

To będzie prawdziwa petarda! Po raz pierwszy Łydka Grubasa zagra wyłącznie program akustyczny. Usłyszymy nowe aranżacje i nowe instrumenty. Jak brzmią stare utwory w nowych aranżacjach? Przekonamy się już w najbliższą sobotę.

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Lubelscy pracodawcy wyróżnieni za dbałość o bezpieczeństwo pracy

Ponad 40 pracodawców oraz trzech Społecznych Inspektorów Pracy uhonorował Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie podczas piątkowej gali. Wyróżniono także gospodarstwo rolne z powiatu łukowskiego, które uczestniczyło w ogólnopolskim konkursie. Gala była okazją do podsumowania działalności w zakresie ochrony pracy.

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Motor lepszy od Zagłębia, Samuel Mraz dalej strzela (zapis relacji na żywo)

Trzecie zwycięstwo z rzędu piłkarzy Motoru. W piątkowy wieczór beniaminek z Lublina ograł na wyjeździe Zagłębie Lubin 2:1.

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie
teatr
24 listopada 2024, 18:00

Spektakl „W maju się nie umiera…” na Lubelszczyźnie

Krasnystaw, Zamość, Szczebrzeszyn i Drelów, to miejscowości w których, w najbliższych dniach będzie można zobaczyć wyjątkowy spektakl „W maju się nie umiera. Historia Barbary Sadowskiej” opowiadający przejmującą historię matki Grzegorza Przemyka.

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz
galeria

30 lat minęło. Liceum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętuje jubileusz

Liceum Ogólnokształcące im. Jana III Sobieskiego w Lublinie świętowało 30-lecie swojej działalności podczas uroczystej gali, która odbyła się w czwartkowy wieczór w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Droga eskpresowa S12

Jest decyzja środowiskowa dla S12 na zachód od Puław

Na tą decyzję czekali kierowcy z całego powiatu puławskiego, a także zwoleńskiego i Radomia. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Warszawie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej od obwodnicy Puław do Radomia.

Ostatnie posiedzenie sądu w sprawie Łukasza W. odbyło się w piątek, 22 listopada, na dzień przed 35. urodzinami mężczyzny
wyrok

Strzały padły pod wiejską remizą. Łukasz W. winnym usiłowania zabójstwa

Nie miał bezpośredniego zamiaru pozbawienia życia mężczyzny, którego postrzelił, ale jest winnym usiłowania zabójstwa – orzekł sąd. I skazał mieszkańca wsi Zadębce, również za groźby karalne, na łączną karę 8 lat i 7 miesięcy więzienia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium